Fizyoterapide konsept çalışmak birçok yönden önemlidir.

Takip ettiğiniz konsept ile özellikle tartışmalı konularda kısa çözümlere ulaşmak mümkündür ve özellikle hangi hasta grubuna neyi yapmayacağınızı size doğru ve ispatlı yollarla öğretir.
Hastalarınızı dinlerken bir sistematik oluşturmanıza ve hastalarınıza yönelik doğru yöntemler kullanmanıza yardımcı olur.
Öncelikli durumları kavramanıza ve tedavilerinizde birden çok yöntemi kullanabilmenize olanak sağlar.
Nasıl bir değerlendirme yapacağınızı kesin şekilde öğrenir ve hastalıklara değil, hastalara bakmayı öğrenirsiniz.
Kullandığınız tedavi tekniklerini hangi hastaya, ne durumda ve ne kadar uygulamanız gerektiği konusunda açık ve kesin bilgilere sahip olursunuz ve doz aşımı durumlarından kaçınır, etkin teknikleri kendini dahi geliştirebilecek duruma gelirsiniz.
Bilimsel araştırmalarınızı daha doğru ve sistemli şekilde yürütmenizi sağlar ve gereksiz ve kulaktan dolma uygulamalar yerine ispatlanmış ve geçerli bilgilerle tedavilerinizi sadeleştirir ve aynı zamanda etkinliğini artırırsınız.
Diğer meslek grupları ile nasıl çalışacağınızı daha iyi anlar ve organizasyonda yaşadığınız sorunlara etkin ve etik yönetimsel çözümler uygularsınız.
Hastalarınızı sadece tedavi etmeyi değil, yönetmeyi ve onlara rahatsızlıklarının rehabilitasyon süreci boyunca rehberlik edebilmeyi öğrenirsiniz.
Hastalarınız ve diğer meslek grupları ile olan iletişim becerilerinizi geliştirir ve iletişim kazalarına maruz kalmamayı öğrenirsiniz. İletişim uygulamaları yalnız mesleğinizde değil, tüm hayatınızda kullanılabilir örneklemelerden oluşur ve genel bir fayda sağlar.
Hastalarınız üzerinde etkinliğinizi hem onlara ispat edebileceğiniz, hem de kendiniz belirgin yöntemlerle izleyebileceğiniz aşamalar içermesi açısından klinikte sizi oldukça rahatlatır ve yaptığınız uygulamaların objektif izlemelerine ulaştırır.
Aklınızdaki bir türlü çözemediğiniz sorunlara, özellikle sistematikleri nasıl kullanacağınızı belirleyerek cevap olur.
Konseptleri takip eden diğer klinisyenlerle olan bağlarınızı sağlar ve kuvvetlendirir.
Hastalarınızla olan tedavi süreçlerini değerlendirmenin hemen ardından süre, dozaj ve zamanlama açısından bir haritaya tam hatlarıyla oturtmanızı sağlar ve beklentileri hem hasta hem de terapist tarafından optimize eder. Konseptleri takip eden diğer klinisyenlerle olan bağlarınızı sağlar ve kuvvetlendirir.
Konsept öğrenmek kişiyi teknik öğrenmek zorunluluğundan kurtarır ve yeni çıkan her tekniği kendiniz değerlendirebilir ve adapte edebilir hale gelirsiniz.

Yeniliklerden haberdar olmak için üye olun

In association with